Firma Adı İletişim Konum
FİMAK FIRIN MAKİNALARI İMALATI SAN. VE TİC. A.Ş.
Konya Organize Sanayi Bölgesi Evrenköy Cad. No: 35 42250 / SELÇUKLU / KONYA / TÜRKİYE
İletişim: +90 332 239 0081
Web: https://fimakmakina.com.tr/
Salon: 1
Stant: 1-E02
Ürün Grupları
 • Pasta ve Firin Makine ve Ekipmanlari

Fimak 1976 yılında başladığı fırın makineleri imalatında bugün 49.500 m² açık alan üzerine kurulmuş kapalı alanı 26.500 m² olan fabrikamızda, uzman kadrosu ile günümüzün en son teknolojilerini kullanarak fırıncılık ve gastronomi sektörüne hizmet vermektedir. Ekmek makineleri sektöründe Türkiye nin dev kuruluşlarından olan Fimak Makina yurtdışına kurmuş olduğu komple tesislerle de milli sanayimizi uluslararası pazarlarda gururla temsil etmektedir. Ürünlerinde müşteri memnuniyetini esas alan kuruluşumuz bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir. Fırıncılık sektöründe yeniliklerin öncüsü olan Fimak Makina teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek her zaman en iyiyi, en güzeli kendi sektörüne sunmaktadır. Fimak makine ekmekçilik ve unlu mamüller sektörleri için 80 Kalem makina imalatı yapmaktadır. Bunlar Borulu Isıtmalı Ekmek Fırınları, Döner Arabalı Ekmek Fırınları, Elektrikli Taş Tabanlı Fırınlar, Konveksiyonlu Pastacılık Fırınları bunların yanı sıra hamur yoğurma mikserleri, hamur işleme makineleri ve gastronomi makinaları imalatı yapmaktadır.

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

FİMAK Rokon dönerli konveksiyonel fırının başlıca özellikleri; eşit ısı dağılımı, yüksek verimli çalışması ve düzenli hava sirkülasyonudur. ELİTE ve CLASSIC modelleri ile pişirme performansı aynı kalırken farklı tasarım seçenekleri sunulmaktadır. Özel tasarlanmış rezistans, hava sirkülasyon sistemi ve bacadan ısı kaybının az olması sayesinde daha az enerji ile istenilen özellikte ürün elde edilmesi sağlanmaktadır. Kasetli buhar sistemi ile yüksek seviyede buhar üretilip her ürünün yeterince buhar ile teması sağlanır. Makine üzerinde standart olarak gelen onlarca reçeteye ek olarak, USB desteği sayesinde benzer bir makine üzerinde hazırlanmış özel reçeteler farklı makineye kolayca aktarılabilmektedir. Dokunmatik panel opsiyonu ile daha hızlı reçete oluşturma ve ayar yapma kolaylığının yanında, renkli kapasitif ekranı ile görsel bir tasarım sunar. Ayrıca proses kontrolü sayesinde dört farklı fazda pişirme yapılabilir. Rokon dönerli konveksiyonel fırınların elektrikli ve gazlı modelleri üretilmektedir.

ESTONEELEKTRİKLİ KATLI UNLU MAMÜL VE PASTA FIRINI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

FİMAK Elektrikli Katlı Fırının özelliği her katın bağımsız çalışabilmesidir. Özel alaşım taban taşları ve özel dizayn edilmiş seramik rezistanslı ısıtma sistemi sayesinde ısıyı eşit olarak yayar ve dengeli pişirme sağlar. Sıcaklık (kat içi alt ve üst sıcaklığı) ve buhar zamanı her katta isteğe göre farklı ayarlanabilir. Böylece her katta farklı ürün pişirilebilir. Pişirme öncesi mayalama için fırının altında, sıcaklığı ve nemi ayarlanabilen maya odası mevcuttur. Tek katlı kullanılabilir ve modüler olup ihtiyaca göre kat, davlumbaz ve maya odası ilave edilebilir. Düşük enerji tüketimi sağlar. Tekerlekleri sayesinde istenilen yere taşınabilir.

MONDOTAŞ TABANLI PİZZA FIRINI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Mondo Pizza fırınları, 4.3 inç renkli dokunmatik rezistif kontrol paneli sayesinde fırınınızı kolayca kullanmanızı sağlar. Kolay değiştirilebilir pişirme süresi ve derece kontrolü ile hızlı şeklide ayar yapılabilmektedir. Homojen pişirme sağlayan yüksek kaliteli taş tabanı sayesinde, ürünlerinizi aynı kalitede pişirmenize olanak sağlar. 4 adet 33 cm pizza kapasitesine sahip pizza fırını, 2 katlı olarak üst üste çalışabilme özelliği ile de işletmelere çoklu üretim seçeneği sunar. Doğalgazlı veya elektrikli olarak üretilebilmektedir.

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

FİMAK KORTO 40X60 cm ve GN 1/1 Gastronomi küvet ölçüsünde 6 veya 10 adet tepsi kapasitesine sahiptir. Korto nun en önemli özelliklerinden birisi profesyonel yıkama sistemine sahip olmasının yanında hem gastronomi hem de unlu mamul imalatı için uygun olmasıdır. Deterjanlı yıkama sistemi, bulaşık makinalarının sistemi gibi çalışır ve fırının içerisindeki suyu devir daim yaparak su tüketimini minimum seviyede tutar. Yalnızca raf sistemi değiştirilerek hem gastronomi ürünleri hem de unlu mamullerin pişirilmesi için uygun olabilmektedir. Yoğuşmalı davlumbaz sistemi sayesinde fırın içerisindeki buharın baca çıkışından etrafa dağılması engellenerek, sıvı bir şekilde atılması sağlanır. KORTO özel tasarlanmış çok fanlı hava sirkülasyonu ve yüksek buhar gücü sayesinde enfes ürünler ortaya çıkarır. 4 ayrı noktadan ölçüm yapabilen et probu ile kullanışlılığı ve teknolojisiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Hassas kapasitif dokunmatik paneli sayesinde kullanımı kolaydır ve 99 farklı ürün reçetesi kaydedilebilir. Bu özellik, birden fazla ürün pişirenler için muazzam kolaylık sağlar.

BONAEV TİPİ TAŞ TABANLI ELEKTRİKLİ FIRIN
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

BONA Ev Tipi Taş Tabanlı Elektrikli Fırın ile evinizde profesyonelliğin keyfini sürebilirsiniz. Ev ortamında özel hazırlanan lezzetleri bir üst seviyeye taşımanıza olanak sağlar. BONA küçük ebatlarıyla dar alanlarda büyük işler yapar. Ergonomik tasarımı ve küçük boyutu ile tezgah üstü kullanıma uygundur. Özel imal edilmiş taş tabanı ve 230V olarak dizayn edilmiş rezistans dizilimi ile düşük enerji tüketimi sağlar. Kolay doldurulabilir mobil su deposu sayesinde, ekmek çeşitlerinde ihtiyaç duyulan buhar gereksinimini ayrı bir tesisat ihtiyacı olmadan sağlamaktadır.

ROVENDÖNER ARABALI EKMEK FIRINI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

FİMAK Döner Arabalı Ekmek Fırınının başlıca özellikleri; eşit ısı dağılımı, yüksek verimle çalışması ve düzenli sirkülasyonudur. Yüksek verimi iyi tasarlanmış ısı eşanjörleriyle (yanma hücresi) sağlanmaktadır. Bu sayede emsallerine göre daha az enerji ile istenilen özellikte ürün elde edilmesi sağlanır. Yanma hücresi ısıya dayanıklı yüksek kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Çift yönlü kasetli buhar sistemi sayesinde yüksek seviyede buhar üretilip her tavanın yeterince beslenmesi sağlanmaktadır. ( ) Sıcak Buhar Kalkanı sistem kapı açıldıktan 3 saniye sonra devreye girmektedir. Bu özellik sayesinde ısı ve zaman kaybı azaltılarak enerji sarfiyatı minimuma indirilir.

PETİTOTOMATİK SPİRAL MİKSER
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ürün ile ilgili açıklama bulunmamaktadır.

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

RETROS Nedir? RETROS, FİMAK markasının et ve restaurant sektörü için modern teknolojiyi kullanarak geliştirdiği, otantik damak tadında kolay pişirme sağlayan yeni nesil taş fırındır. GELENEKSEL ve MODERN PİŞİRME: Geleneksel lezzetler de ki pişirme metodu kaynaklı tatlar RETROS ile yeniden damaklarımız ile buluşuyor. Durağan ısıda pişirme yapan, elektrikle çalışan yeni nesil taş fırın. IZGARA: Özel aparatı sayesinde et ve sebzeleri kurutmadan ve lezzetini kaybetmeden mükemmel biçimde ızgara yapabilme özelliği. SICAK DİNLENDİRME: Pişirilmiş et, sıcak dinlendirme bölümünde uzun süre tazeliğini korur. TÜTSÜLEME: Odun ateşi tadını verebilmek için tütsüleme yapabilme özelliğinin yanında et ve balık ürünlerinde kolay fümeleme çözümleri sunar. BUHARLAMA: Pişirilmiş ürünün üzeri kurumadan sıcak biçimde bekletilebilmesi için nemlendirme yapabilme özelliği ile banket arabası şeklinde kullanabilme. PROGRAMLAMA: Elektronik programlanma özelliği sayesinde tüm pişirme bilgileri fırın ile beraber korunur.

OPTIMUSOTOMATİK SPİRAL MİKSER (BIÇAKSIZ)
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Optimus bıçaksız otomatik spiral mikserin özelliği çok kısa sürede hamuru ısıtmadan ve özünü parçalamadan yoğurmasıdır. Max. yoğurma kapasitesinin %10 u kadar hamuru yoğurabilmektedir Yoğurma esnasında hamuru kesen bir bıçak bulunmamaktadır. Bu sayede buz kullanımı büyük oranda azaltılırken, hamur daha yoğun ve elastik olabilmektedir. Bu yöntemle geleneksek yoğurma yöntemlerindeki tat yakalanabilmektedir. Dokunmatik panel ile daha kolay programlanabilirken, dahili pirometre özelliği sayesinde ekranda sürekli hamur sıcaklığı izlenebilmektedir. Yavaş ve hızlı devir olarak hamur yoğurma süresi panel ekranında gözlemlenebilmektedir. Hamurda kullanılacak su miktarını su litreleme özelliği ile dokunmatik ekrandan kontrol edilebilir. Çelik kazan, spiral ve bıçak takım halinde paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Otomatik ve manuel kullanma seçenekleri mevcuttur. Yoğurma süreleri ayarlanabilir. Sessiz çalışan çift devirli motoru sayesinde iki hızlı kullanım sağlar. Acil durumlarda durdurma fonksiyonu ve kazan kapağında güvenlik sistemi mevcuttur. Tekerlekleri sayesinde kolayca hareket ettirilebilir.

chef inGatronomi Kombi Fırını
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ürün ile ilgili açıklama bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

 • ROKON
 • BONA
 • ESTONE
 • KORTO
 • MONDO
 • PETİT
 • ROVEN
 • OPTİMUS
 • CHEF İN
 • RETROS