• 25. Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı
  • 7-11 Eylül 2022
Kalan Süre

Basın Bültenleri

Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğulu alıcılar HOSTECH BY TUSİD'de katılımcılarla buluştu, iş hacmi artış gösterdi!

11/22/2019

 

HOSTECH BY TUSİD 20. Ağırlama Teknolojileri Fuarı'nda katılımcılar; endüstriyel mutfak, çamaşırhane ve otel ekipmanları alanındaki yeniliklerini dünya devlerine sundu. Bir öncekine oranla %80 büyüme gösteren fuar, sektöründe Avrupa'nın 2'inci büyük fuarı ünvanına ulaştı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın da ziyaret ettiği organizasyona 3.513'ü yabancı olmak üzere toplam 37.028 ziyaretçi ilgi gösterdi.

 

CNR EXPO İstanbul'da iki yılda bir düzenlenen Hostech by Tusid 20. Ağırlama Teknolojileri Fuarı, yeni pazarlara açılmak, en son yeniliklerden haberdar olmak ve tedariğini gerçekleştirmek isteyen kişi ve kuruluşlara olanak tanıdı. Fuar, CNR Holding kuruluşlarından CNR Ekspo Fuarcılık ve Sine Fuarcılık tarafından, TUSİD(Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği) desteğinde 28 Mart-01 Nisan 2012 tarihleri arasında yapıldı.

 

Ekonomi Bakanı Çağlayan'dan hracata katkıda bulunanlara övgü!

Galatasaraylı fuatbolcularn yanı sıra Hıncal Uluç gibi spor ve medya dünyasının tanınmış isimlerinin ziyaret ettiği fuarı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da  gezdi. Hostech by Tusid'i beğendiğini belirten Bakan Çağlayan, Türkiye'nin 2023'te 500 milyar dolar ihracat hedeflediğini belirterek Türkiye ihracatına katkıda bulunan iş adamlarına fuarda teşekkür etti.

 

Alınan siparişler katılımcıların yüzünü güldürdü

Katılımcı firmalarını iç ve dış pazardan gelen alıcılarla bir araya getiren Hostech by Tusid'de firma yetkilileri yeni iş anlaşmalarına imza attılar. Katılımcılar arasında fuarla ilgili dile getirilen ortak görüş, organizasyonun verimli geçtiği yönünde oldu. Katılımcı firmalar Kuzey Afrika, Hindistan, İsrail, İran, Ürdün, Lübnan, Mısır, Suudi Arabistan, Ukrayna, Rusya, İtalya, Almanya ve Yunanistan'ın aralarında olduğu ülkerden gelen alıcılarla olumlu görüşmeler yaptıklarını ifade ettiler.

 

Gıda ve turizm sektörü danışmanlık hizmetlerinde dünyanın en önemli kurumu olan Foodservice Consultants Society International -FCSI da delegasyon grubuyla Hostech by Tusid'de temsil edildi. FCSI yetkilileri fuarın başarısından söz ederken, genel kurul toplantılarını da 2013'te İstanbul'da yapacaklarını söylediler.

 

65 markayı bünyesinde bulunduran dünyanın sektöründe en büyük firmalarından olan Ali Group(İtalya), ACE Group(Singapur), Four Seasons(Suriye-BAE-Bahreyn), Africa Air Ways(Senegal), All Seasons Hotel(Nijerya), Qatar Luxury Group(Katar), Intercontinental Hotels Group(Mısır),  Armani Hotel(BAE), B.M. Tamale Est(Uganda), Kozan Ladenbau(Almanya) ve Lübnan Hava Yolları Hostech by Tusid'i ziyaret eden önemli alıcılar arasındaydı.

 

55 bin m2 alanda düzenlenen fuarda yerli - yabancı toplam 550 firma stand açtı. Hostech by Tusid'in yurtdışı katılımcı ülkeleri arasında Hollanda, Tunus, Almanya, İtalya, Fransa ve İran da yer aldı.

 

Kahve Sanatçıları Yarışması'nda büyük çekişme yaşandı

Hostech by Tusid kahve sektörünü ve kahve meraklılarını “Kahve Sanatçıları Yarışması”nda buluşturdu. CNR Ekspo Fuarcılık ve TUSİD desteklerinde SCAE (Specialty Coffee Assocation of Europe) Türkiye temsilciliği tarafından yapılan yarışma Barista, Latte Art, Cuptasters, Cezve/İbrik, Coffee in Good Spritis ve Brewers Cup olmak üzere altı etapta gerçekleştirildi. Yarışmada birincilik elde edenler ülke takımı sıfatıyla 13-15 Haziran'da Viyana'da düzenlenecek WBC Dünya Barista Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecekler.

 

Hostech by Tusid'in resmi destekçileri arasında TÜRSAB(Türkiye Seyahat Acentaları Birliği), TUROB(Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği) TÜRES(Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği), Ekonomi Bakanlığı İhracatı Destekleme Genel Müdürlüğü ve KOSGEB de yer aldı.