• 23. Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı
  • 24-28 Ekim 2018
Kalan Süre

Basın Bültenleri

Dört kat büyüyen fuar dünyayı ağırlıyor...

4/8/2013

Hostech by Tusid katılımcıları; endüstriyel mutfak, çamaşırhane, otel ekipmanları ve turizmdeki yeniliklerini dünya devlerine 28 Mart-01 Nisan 2012 tarihleri arasında CNR EXPO'da sunuyor.

 

Hostech by Tusid 20. Ağırlama Teknolojileri Fuarı, CNR Holding kuruluşlarından Sine Fuarcılık tarafından TUSİD(Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği) desteğinde gerçekleştiriliyor.  Katılımcı firmalarını Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Rusya'nın aralarında bulunduğu ülke ve bölgelerden gelecek alıcılarla buluşturacak Hostech by Tusid, gelişen ve büyen sektörün nabzını İstanbul'da tutacak. Gıda ve turizm sektörü danışmanlık hizmetlerinde dünyanın en önemli kurumu olan Foodservice Consultants Society International -FCSI da delegasyon grubuyla fuarda temsil edilecek. Sektörünün en büyük organizasyonu olmaya odaklanan fuar, etkinlikleriyle de gündem yaratacak...

 

Turistik tesislerin artışı, kapasite yükseltimi, turizmde çağdaş normların yakalanması anlamında yapılan yeniliklerle yerli ve yabancı markalar arasındaki rekabet ağırlama teknolojilerini de yakından etkiliyor. Kalitenin öne çıkması bu alanda endüstriyel ürünlerin markalaşma çabasını artırırken, hizmet kalitesindeki çıtanın yükseltilmesini de gerekli kılıyor. CNR EXPO İstanbul'da iki yılda bir düzenlenen Hostech by Tusid 20. Ağırlama Teknolojileri Fuarı, yeni pazarlara açılmak, ağırlama teknolojilerindeki son yeniliklerden haberdar olmak ve tedariğini gerçekleştirmek isteyen kişi ve kuruluşlara fırsat tanıyor.

 

Ceyda Erem: Avrupa'nın ikinci büyük fuarı

Hostech by Tusid Fuarı'nın sektöründe Avrupa'nın ikinci büyük fuarı olduğunu belirten CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, İtalya, Singapur, Mısır, Nijerya, Uganda ve Almanya'nın aralarında bulunduğu 30'u aşkın ülkeden büyük otel ve restoran zincirlerinin, satın almacılarının fuarı ziyaret edeceğini söyledi. Fuarın büyüdüğünü belirten Erem, ağırlama teknolojileri sektörünün gelişmesine ve ihracat gücünün artırılmasına fuarla önemli katkılar sağlandığını ifade etti.

 

Uğur Atalay: Sektör ihracatı 200 milyon doları aşıyor

TUSİD Başkanı Uğur Atalay ülkemizde sektörün servis, kullanım malzemeleri dışında 400 milyon dolar büyüklüğe sahip olduğunu, bu edüstride büyük ölçüde küçük ve orta boy firmaların faaliyet gösterdiğini kaydetti. Fuarın sektör ve Türkiye için büyük kazanım olduğuna işaret eden Atalay, başta komşu ülkeler ve Avrupa olmak üzere Rusya Federasyonu, Bağımsız Devletler Topluluğu ve ABD'ye ihracat gerçekleştirildiğini vurguladı. Özellikle son 20 yıldır yenilikleri yakından takip ettiklerine dikkati çeken Uğur Atalay “Sektör ihracatı 200 milyon doları aşıyor” dedi.

 

550 katılımcı firma, 45 bin ziyaretçi

20. Ağırlama Teknolojileri Fuarı 55 bin m2 alanda düzenleniyor. 45 bin sektör profesyonelinin ziyaret etmesinin hedeflendiği fuarda, yerli - yabancı toplam 550 firma stand açıyor. Fuarın yurtdışı katılımcı ülkelerini Hollanda, Tunus, Almanya, İrlanda ve İtalya oluşturuyor.

 

Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika'dan gelen alıcılar fuarda katılımcılarla görüşecek!

Ağırlama teknolojilerinin CNR'daki büyük buluşmasını ABD, Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu, Rusya, Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu'dan çok sayıda alım grubu ziyaret edecek. Fuar için Foodservice Consultants Society International (FCSI) ile işbirliği yapıldı. FCSI'ın 25 kişilik delegasyon grubu Hostech by Tusid'i ziyaret edecek. 65 markayı bünyesinde bulunduran dünyanın sektöründe en büyük firmalarından olan İtalya'dan Ali Group, Singapur'dan ACE Group, Suriye'den Four Seasons, Senegal'den Africa air Ways, Nijerya'dan All Seasons Hotel, Katar'dan Qatar Luxury Group, Mısır'dan Intercontinental Hotels Group, BAE(Birleşik Arap Emirlikleri) 'den Armani Hotel, Uganda'dan B.M. Tamale Est, Almanya'dan Kozan Ladenbau ve Lübnan Hava Yolları Hostech by Tusid'i ziyaret edecek önemli alıcılar arasında yer alıyor.

Hostech by Tusid'e Ekonomi Bakanlığı İhracatı Destekleme Genel Müdürlüğü koordinesinde Belçika, Cezayir, Fas, Hollanda, Irak, İran, İtalya, Kazakistan, Katar, Kenya, Libya, Lübnan, Polonya, Senegal, Tunus, Ürdün ve Yunanistan'ın  yer aldığı ülkelerden alım heyetleri getiriliyor.

 

Bir Fincan Mola...

Hostech by Tusid kahve sektörünü ve kahve meraklılarını “Kahve Sanatçıları Yarışması”nda bir araya getirecek. CNR Ekspo Fuarcılık ve TUSİD desteklerinde SCAE (Specialty Coffee Assocation of Europe) Türkiye temsilciliği tarafından yapılacak yarışmada, kahveye gönül verenler hünerlerini konuşturacak. Etkinlik Barista, Latte Art, Cuptasters, Cezve/İbrik, Coffee in Good Spritis ve Brewers Cup olma küzere etapta gerçekleştirilecek. Yarışmada birincilik elde edenler ülke takımı sıfatıyla 13-15 Haziran'da Viyana'da düzenlenecek WBC Dünya Barista Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecekler. Şampiyona, SCAE tarafından organize ediliyor.

 

Sektörün önemli kurum ve kuruluşları fuarın resmi destekçileri arasında 

Hostech by Tusid Fuarı'nın resmi destekçileri arasında TÜRSAB(Türkiye Seyahat Acentaları Birliği), TUROB(Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği) TÜRES(Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği), Ekonomi Bakanlığı İhracatı Destekleme Genel Müdürlüğü,  KOSGEB ve SODEXO da yer alıyor.